Разорна експлозија го потресе Бејрут !

Разорна експлозија го потресе најголемиот град на Либан, Бејрут.

Социјалните мрежи ги преплавија видеа од експлозијата во Либанскиот град Бејрут. Имено станува збор за експлозија во склад за пиротехнички материјали.

Расте бројот на повредени и загинати во немилиот настан.

Сите екипи на црвениот крст се на терен и помагаат на повредените. Болниците постојано добиваат повици за помош од лица кои се засегнати од ваквата ситуација.

Не се знае точната бројка на повредени, но до моментов околу петстотини лица се хоспитализирани во локалните болници.

Видео од експлозијата во Либан!

ПОВЕЌЕ ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА ТОП 10 Најсмртоносни снајперисти на сите времиња !

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *