(ВИДЕО) ГОЛЕМА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА! ВО САРАЈ ЗАПЛЕНЕТИ 1.2 ТОНА КОКАИН!

Голем број на полициски сили моментално дејствуваат на територија на општина Сарај, поточно во село Крушопек, каде според информации од полицијата се работи за меѓународна акција во која се вклучени и полициски сили на Црна Гора.

Имено се работи за пратка кој пристигнала од Америка, Црна Гора, а потоа истата требало да биде транспортирана во Копер, Словенија.

Од засега непознати причини зацртаната рута на пратката во последен момент е променета, па истата завршила во Крушопек.

МВР ја потврдува веста за вечерашната акција која е во тек, и наведува дека за истата се превземени соодветни мерки и активности.

ВИДЕО ОД АКЦИЈАТА

+ VIDEO EKSKLUZIVE/ LAJMI I FUNDIT/ Forca të shumta policore në Saraj bllokojnë rrugët, pas paralajmërimit për një sulmi të madh eventual, ende nuk dihen arsyet dhe motivet!Për më tepër informohu: https://www.almakos.com/aksioni-policor-ne-saraj-sonte-lidhet-me-nje-makine-te-vjedhur/Almakos.com

Posted by Almakos.com on Saturday, October 26, 2019

ПОВЕЌЕ ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА ДЕТАЛИ ОКОЛУ ВЕЧЕРАШНАТА ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА !

ПОВЕЌЕ ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА Полициска акција ги тресе Чаир и Грчец! Се сузбиваат нарко картели!

Забрането е било какво превземање на материјали од порталот Misija24 доколку страната која ги превзема истите не поставува хиперлинк до изворот.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *