(ВИДЕО) Од сите страни нападната полициска станица во Париз!

Во југоисточното предградие на Париз, група од повеќе од 40 засега неидентификувани напаѓачи вчеравечер направиле обид за упад во полициската станица во Шампињи.

Непознатите лица биле вооружени со метални шипки, но користеле и огномети и други пиротехнички материјали.

Од командниот полициски центар во Париз соопшиле дека при нападот ниту еден полициски службеник не е повреден, а исто така ни еден од напаѓачите не е уапсен, и покрај фактот што е направена поголема материјална штета врз станицата, пренесуваат од Ројтерс.

Се уште не е познат мотивот за ваквиот напад кој е трет напад врз полициска станица во последните две. Полициската станица е стационирана во населба која е позната по трговијата со дрога и високата стапка на криминал.

Повеќе прочитајте тука (ВИДЕО) Нападна полициски службеници со ножеви! Не заврши добро!

КУТЛЕШ МАИЦИ ПОПУСТ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *